УЗД – ультразвукова діагностика МДЦ Експерт

Ультразвукове дослідження (УЗД) використовує високочастотні звукові хвилі для зображення м’яких тканин тіла. Частота звуку нижча, ніж у інших клінічних варіантах застосування (наприклад, фізіотерапії), тому процес не пов’язаний з локальним нагріванням і є абсолютно безпечним.
На відміну від інших візуалізаційних досліджень, УЗД є динамічним дослідженням, оскільки рух пацієнта можна оцінити під час обстеження та співставити з клінічними симптомами.
УЗД є доволі зручним та інформативним методом діагностики, проте, має певні обмеження щодо якості візуалізації. Наприклад, порожнисті органи (кишківник, легені), кісткові структури, доцільно досліджувати за допомогою інших методів – МРТ, КТ, ендоскопії тощо.

Застосування УЗД

УЗД може допомогти лікарям побачити, діагностувати та спланувати лікування різноманітних захворювань. Існує дві основні класифікації УЗД:

  • УЗД під час вагітності Цей тип УЗД використовується для моніторингу етапів розвитку плоду. Він може підтвердити вагітність і надати лікарям інформацію про здоров’я, ріст і розвиток дитини.
  • Діагностичне ультразвукове дослідження необхідне для діагностики стану здоров’я пацієнтів незалежно від віку і статі. За допомогою УЗД можливо оглянути різні частини тіла, включаючи серце, печінку, сечовий міхур, кровоносні судини, груди, нирки, щитовидну залозу, передміхурову залозу, жовчний міхур і жіночі репродуктивні органи, щоб виявити ознаки захворювання або інші аномалії.

Крім того, ультразвук іноді використовується, щоб допомогти лікарям точніше виконувати медичні маніпуляції. Наприклад, ультразвук може бути корисним навігаційним інструментом для керування розміщенням голки під час біопсії (процедура, яка передбачає видалення невеликого зразка тканини або забору цитологічного матеріалу для аналізу в лабораторії).

Діагностичне ультразвукове дослідження може використовуватися для виявлення різноманітних можливих захворювань. УЗД зазвичай призначається для:

  • Дослідження кровотоку в судинах різних ділянок тіла (кінцівки, голови та шиї, черевної порожнини тощо). Таке обстеження ще називають доплерографією
  • Визначення структурних проблем в серці (ЕХОкардіографія)
  • Виявлення аномалій розвитку або набутих порушень функціонування, уражень жовчного міхура
  • Дослідження органів черевної порожнини та заочеревинного простору (нирок, наднирників)
  • Дослідження захворювань щитоподібної залози, зокрема ракових та доброякісних утворень
  • Обстеження молочних залоз, встановлення характеру новоутворень у грудях
  • Визначення причин тазового болю, безпліддя або аномальної менструальної кровотечі у жінок
  • Діагностики проблем з передміхуровою залозою у чоловіків
  • Виявлення аномалій головного мозку у новонароджених
  • Визначення джерело болю, набряку або інфекції

Більшість досліджень проводиться з використанням зовнішнього датчика – через шкіру, проте, є окремі обстеження, які передбачають введення датчика у тіло. Наприклад:

  • Трансвагінальне УЗД. Датчик вводять у піхву для дослідження яєчників і матки.
  • Трансректальне УЗД. Для отримання зображення передміхурової залози в пряму кишку встановлюють спеціальний датчик.

Усі зазначені види УЗД виконуються в нашому діагностичному центрі. МДЦ Експерт Житомир надає послуги з ультразвукової діагностики із застосуванням сучасних апаратів – APLIO 500 та APLIO MX SSA-780A.

Зверніть увагу, що окремі дослідження потребують підготовки для забезпечення якості обстеження. Ретельно дотримуйтесь цих рекомендацій.